Dva výbuchy v Ingušsku: dva mrtví, 19 zraněných

Moskva - Dvojitá exploze v Nazrani, správním středisku neklidného Ingušska na ruském severním Kavkaze, zabila nejméně jednoho policistu a dalších 16 lidí zranila. Informovala o tom agentura Interfax. Mezi zraněnými je místní policejní velitel. Bomba byla nastražena v domě, o kterém měla policie informaci, že se zde ukrývají povstalci.

„Přijali jsme k ošetření 21 lidí se zraněními z výbuchů. Bohužel dva policisty se zachránit nepodařilo,“ citovala agentura ITAR-TASS představitele místní nemocnice. Mezi zraněnými jsou i civilisté.

Podle agentury Interfax, která se odvolává na mluvčí místních vyšetřovatelů, při výbuších zahynul jeden policista a jeden civilista a dalších 28 lidí utrpělo různě závažná zranění. Mezi zraněnými jsou i šéfové nazraňské policie a nazraňských vyšetřovatelů.

Podle místního ministerstva vnitra první nastražená nálož explodovala během prohlídky domu, na který upozornila policii informace, že se zde údajně skrývají povstalci. Při výbuchu bylo zraněno deset policistů. Později na stejném místě vybuchla druhá nálož, která si rovněž vyžádala raněné.

Kavkazští povstalci s oblibou používají taktiku dvou nastražených náloží, z nichž ta druhá bývá nalíčena na vyšetřovatele, zkoumající místo prvního výbuchu.