Gramotnost i inteligence se v budoucnu prý díky internetu zvýší

Los Angeles - Více než tři čtvrtiny odborníků v jistém online výzkumu v USA uvedlo, že díky internetu budou lidé za deset let chytřejší. Mnoho z nich se také domnívá, že díky internetu se do roku 2020 zlepší čtení a psaní. Informovala o tom agentura Reuters. Online průzkumu univerzity v Severní Karolíně a výzkumného střediska Pew Research Center se zúčastnilo 895 lidí, mezi kterými byli odborníci z řad vědců, poradců, spisovatelů, obchodníků a technologických expertů, ale také vybraní uživatelé internetu.

„Tři ze čtyř odborníků řekli, že používání internetu zlepšuje a zdokonaluje lidskou inteligenci, a dvě třetiny uvedly, že internet zlepšuje čtení, psaní a poskytování informací,“ řekla dle Reuters spoluautorka studie Janna Andersonová. Nicméně 21 procent lidí se domnívá, že internet bude mít opačný efekt a IQ lidí, kteří ho hodně používají, se sníží.

Podle 42 dotázaných odborníků bude anonymní surfování do roku 2020 kvůli přísnějším bezpečnostním a identifikačním systémům „dost omezeno“. Opačný názor mělo 55 procent.