V případu vraždy člena Hamasu dalších 15 podezřelých

Dubaj – Skandál kolem vraždy jednoho z velitelů palestinského Hamasu se rozrůstá. Dubajská policie zveřejnila jména dalších 15 podezřelých v případu lednového atentátu na Mahmúda Mabhúha. Podle televize al-Arabíja mělo 6 nových podezřelých falešné britské pasy, 3 irské pasy a další francouzské a australské doklady. Celkem je teď z vraždy člena Hamasu podezřelých 26 osob. Spekuluje se, že za vraždou palestinského radikála stála izraelská tajná služba Mossad.

„Všichni se sešli v Dubaji, po akci se rozptýlili, utvořili jiné skupiny a zmizeli,“ informovala dubajská policie, ta také zveřejnila graf, který znázorňuje složitý pohyb všech podezřelých. I nově podezřelé osoby přicestovaly do Dubaje na evropské pasy. Celkem šest lidí mělo britské pasy, tři lidé irský pas, další tři měli francouzské doklady, tři podezřelí pak využili australský pas. 

Policie také oznámila, že 14 z podezřelých používalo v Dubaji kreditní karty vydané stejnou bankou. Počet členů vražedného komanda prý ještě nemusí být konečný.   

Zneužití pasů Západ kritizuje, hněv se nepřímo snáší na Izrael. Zavražděný Mahmúd Mabhúd, zakladatel Kásamových brigád, byl totiž na nejvyšším místě hledaných osob izraelské rozvědky Mossad. Izrael případ odmítl už ze začátku komentovat, mlčení v úterý prolomila vůdkyně opozice a bývalá ministryně zahraničí Cipi Livniová. „Byl zabit terorista, je jedno, jestli to bylo v Dubaji nebo v Gaze. Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří s terorismem bojují,“ řekla. 

Mabhúda komando zavraždilo 20. ledna v dubajském hotelu. Podle všeho zrovna pro radikální hnutí Hamas nakupoval zbraně.

Podezřelí z vraždy člena Hamasu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24