Po hádce lékařů u porodu se narodilo mrtvé dítě

Brasília – Nesmyslná hádka dvou lékařů zřejmě stála život novorozence. Dva doktoři z nemocnice ve městě Ivinhema na jihozápadě Brazílie se hodinu a půl hádali u rodící ženy o to, kdo by jí měl pomoci. Oba lékaři se dokonce poprali. Mezitím ale šlo o život jak rodičce, tak dosud nenarozenému dítěti. Matce nakonec musel pomoci jiný zdravotník, který provedl císařský řez. Dítě se mu však nepodařilo zachránit. To, zda lékaři mohli místo rvačky dítě zachránit, se nyní prošetřuje.

Hádka na porodním sále se strhla poté, co se nad rodičkou setkali dva lékaři. Matka si přála, aby byl u porodu gynekolog, který se o ní staral během těhotenství. Na porod chtěl ale dohlížet i lékař, který měl zrovna v nemocnici službu. V porodnici se pak začali hádat o to, kdo ji bude ošetřovat. V tu chvíli přitom třicetiletá Gislaine de Matos Rodriguesová už rodila, protože jí zdravotníci aplikovali injekci vyvolávající porod. 

Přímo na porodním sále se lékaři servali, skončili dokonce na podlaze. To celé přitom trvalo desítky minut. „Byl to velký boj. Váleli se po podlaze a moje žena na ně křičela, ať toho nechají,“ řekl manžel rodičky. 

Ženě pomohl až jiný zdravotník, který provedl císařský řez. Holčička se ale narodila už mrtvá. Zřejmě se udusila, příčinu smrti ale určí až pitva. Oba lékaře nemocnice propustila, incident navíc prošetřuje policie a zdravotnické orgány.