Pětice Čechů v Británii zatčena kvůli falešným sňatkům a bigamii

Bolton - Britská pohraniční policie rozprášila gang několika Čechů, kteří ve Velké Británii organizovali falešné sňatky. Policisté provedli v městečku Bolton razii a zadrželi pětici Čechů, kteří mají v Británii trvalý pobyt. Další žena pak byla zatčena v Liverpoolu. Všichni jsou podezřelí z napomáhání ilegální imigraci a z bigamie. Čechům hrozí sedmiletý trest nebo vyhoštění.

Pětice Čechů, která má v Británii trvalý pobyt, si měla vydělávat tím, že si brali občany ze států, které nejsou členy Evropské unie, a umožnili jim tak legální pobyt ve Velké Británii. Za organizaci jednoho sňatku si přitom podle britských médií mohli říct až o 15 tisíc liber. 

Policie zatkla tři muže ve věku 43, 36 a 31 let a dvě ženy ve věku 25 a 22 let. Z napomáhání ilegálnímu přistěhovalectví je obviněna i jedna žena z Liverpoolu, není ovšem jasné, zda i tato podezřelá je Češka. 

Podle vyšetřovatelů k fingovaným sňatkům docházelo v oblasti Manchesteru a liverpoolské čtvrti Merseyside. Jelikož už obvinění Češi uzavřeli sňatky již v České republice, jsou také obviněni z bigamie. 

Všichni podezřelí jsou nyní u výslechu. Britská pohraniční policie zatím neposkytla k případu žádné podrobnější informace. „Budeme postupovat proti každému, kdo se bude podílet na fingovaných sňatcích. V příslušných případech podáme obžalobu,“ řekla ředitelka pohraniční služby na severozápadě Anglie Jo Liddyová. 

Britská policie již loni v červenci zatkla v hrabství Yorkshire na severu Anglie 14 lidí z Nigérie, Slovenska a České republiky, kteří se údajně podíleli na fingovaných sňatcích Nigerijců se ženami ze zemí Evropské unie.