Policie v Soulu zabavila stovky kradených bot

Soul – Jihokorejská policie řeší neobvyklý případ krádeže. V jednom ze soulských second-handů totiž objevila víc než 1 700 párů bot. Majitel obchodu svůj však sortiment získal tak, že boty systematicky kradl lidem, kdekoliv se na veřejnosti zuli. Jelikož policisté nevěděli, jak s tímto lupem naložit, boty vystavili na ulici před svou stanicí. Původní majitelé si tak svůj „ztracený“ pár bot mohou vyhledat.

Jedním z míst, kde podnikatel boty získával, bylo okolí pohřebních síní. Využíval při tom starou jihokorejskou tradici. Podle ní si pozůstalí a hosté před pohřebními síněmi zouvají boty. Lupič si pak jen vyhlédl ta správná místa. „O boty jsem přišel ve smuteční síni Univerzitní nemocnice v Soulu,“ vypráví okradený Jeong-Sun.

Podle policie majitel second-handu odmítal připustit, že se krádeže dopustil. Prý tvrdil, že si je všechny nakoupil, protože má rád značkové boty z druhé ruky. V jeho obchodě se však našly boty nejrůznějšího druhu. Jak zánovní značkové, tak ty sešlapané.

Policie vyskládala zabavenou kořist před svou stanicí v Soulu. Majitelům dala pouhé dva dny na to, aby si ten svůj pár našli. Ovšem poznat v záplavě sedmnácti set dvaceti jednotlivých párů ty pravé, ale není žádná hračka. Zatím jich přišlo 260. Úspěch slavila asi sedmdesátka z nich. Všem ostatním nezbývá než boty zkoušet a znovu zkoušet.

Obyvatelé Soulu prohlížejí zabavené boty
Obyvatelé Soulu prohlížejí zabavené boty