Naháči zavalili operu v Sydney

Sydney – 5 200 naháčů pózovalo u opery v australském Sydney. Akci organizoval známý americký fotograf kolektivních aktů Spencer Tunick. Ten hromadné akty fotí už od 80. let, jeho instalace visí po celém světě. Nejde podle něj o oslavu exhibicionismu nebo erotiky, ale o to ukázat, jak je člověk v městském prostředí zranitelný.

Dílo nazvané Základ vzniklo u příležitosti nedělního pochodu gayů a lesbiček, který se v Sydney koná pravidelně již od roku 1978. Spencer Tunick chtěl ukázat, že jsou si všichni rovni, fotil tak gaye a lesby vedle heterosexuálů. „Homosexuálové a heterosexuálové si měli lehnout nazí vedle sebe, abychom mohli ukázat, že Australanům záleží na vytváření společnosti, která je svobodná a tolerantní,“ říká o focení v Sydney Spencer Tunick. 

„Vždycky je obtížné lidi sehnat, jsem rád, že se to podařilo. Vznikly z toho úžasné fotografie,“ pokračoval fotograf. A focení si užili i modelové. „Myslel jsem, že to bude divné, ale bylo to fajn. Bizarní, ale fajn. Nazí byli všichni, takže v tom nebylo nic sexuálního, bylo to prostě normální,“ říká účastník akce.   

Nejvíc nahých lidí vyfotografoval Tunick v Mexico City. Bylo jich 18 tisíc. Nedávno také fotografoval 600 nahých těl na ledovci ve Švýcarsku.

Focení hromadného aktu u opery v Sydney
Focení hromadného aktu u opery v Sydney
Více fotek
  • Focení hromadného aktu u opery v Sydney autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1467/146621.jpg
  • Focení hromadného aktu u opery v Sydney autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1467/146619.jpg