Ozbrojenci přepadli hvězdný pokerový turnaj v Německu

Berlín - Maskovaní lupiči dnes odpoledne v Berlíně přepadli největší pokerový turnaj v Německu a ukradli větší část z prémie milion eur určené pro vítěze. Ozbrojenci měli  střelné zbraně, mačety a ruční granáty, naštěstí je nepoužili. Při nastalé panice bylo přesto lehce zraněno několik lidí. Turnaj se odehrával v luxusním pětihvězdičkovém hotelu Grand Hyatt na Postupimském náměstí, kde se o milionovou cenu utkali nejlepší karetní hráči světa.

„Podle našich informací na pokrový turnaj kolem čtvrt na dvě odpoledne zaútočila čtveřice ozbrojených lupičů,“ uvedl mluvčí berlínské policie Carsten Mueller. Neozbrojená ochranka nezpanikařila. Nejprve začali po zlodějích házet vším, co jim přišlo pod ruku a když se ocitli tváří v tvář mačetám, bránili se i stojany a jeden z batohů s penězi prchajícím lupičům sebrali. 

Když lupiči vtrhli do hotelu, vypukl chaos. Už několik minut po přepadení byly na internetu záběry s hráči, kteří odhazovali karty a prchali ze svých míst. Mnozí se schovávali za hracími stolky, nebo se snažili uniknout z místa turnaje do jiného patra hotelu. Záběry zřejmě pocházely z bezpečnostních kamer z dějiště turnaje.

„Vypukla panika, protože křičeli “Ozbrojená loupěž!„. Vůbec jsme netušili, co se děje. Lidé skákali pod stoly a snažili se utéct nouzovými východy,“ uvedl po činu účastník turnaje Tobias Reinkemeier. Přestože se lupiči podle svědků vyzbrojili kromě mačet i střelnými zbraněmi a granáty, proti nikomu je nepoužili. „Kvůli panice sice došlo k několika lehkým zraněním, naštěstí se ale během přepadení nikdo nezranil nijak vážněji,“ potvrdil Mueller.

Podle redaktorů serveru pokerolymp.de, kteří měli sledovat turnaj živě, si prý pachatelé předem zjišťovali, kde jsou peníze a jaká jsou na místě bezpečnostní opatření. Jeden z nich prý také při útěku vytáhl mačetu na příslušníka ostrahy. Turnaj, který začal v úterý, měl téměř 1000 účastníků a bude i dohrán. Není ale zatím jasné, kolik peněz nakonec vítěz dostane. Mezi hráči byl například bývalý tenista Boris Becker, vypadl ale poměrně brzy.