Lupiči z berlínského turnaje v pokeru udělali řadu chyb

Berlín – Německá policie stále pátrá po pachatelích sobotní loupeže na pokerovém turnaji v berlínském hotelu Grand Hyatt. Lupiči si sice zdánlivě počínali jako profesionálové, podle německých médií nicméně udělali řadu chyb a byli zachyceni kamerami. Ukořistili kolem čtvrt milionu eur, policie ale nechce výši ukradené částky upřesnit. Je přesvědčena o tom, že zloděje dopadne.

Jako v akčním filmu vtrhli odpoledne do hotelu, kde se největší turnaj v pokeru konal, maskovaní lupiči vyzbrojení střelnými zbraněmi, mačetami a granáty a odnesli část z milionové prémie určené pro vítěze. Gangsteři byli nejméně čtyři (podle některých informací jich bylo šest) a nutili pracovníky hotelu, aby jim vydali celý jackpot. S uloupenými penězi pak utekli přes nedaleké obchodní centrum Potsdamer Arkaden k přistavenému autu, kterým odjeli. Při potyčce s pracovníkem bezpečnostní služby Romanem H. ale ztratili jednu tašku se zhruba půl milionem eur. Přepadení trvalo půldruhé minuty.

Pachatelé udělali několik vážných chyb

Podle policie udělali pachatelé řadu chyb. Kromě toho, že celé přepadení uskutečnili před běžícími kamerami, nepoužili ani rukavice, a zanechali tak na tašce s penězi stopy DNA. Při útěku přes obchodní centrum si navíc ve snaze nebýt nápadní sundali masky a neuvědomili si, že i zde jsou kamery. Záběry z kamer, stopy na místě činu a výpovědi svědků by mohly policii brzy přivést na stopu.

Už několik minut po přepadení byly na internetu záběry s hráči, kteří odhazovali karty a prchali ze svých míst. Mnozí se schovávali za hracími stolky nebo se snažili uniknout z místa turnaje do jiného patra hotelu. Turnaj, který začal v úterý, měl téměř 1000 účastníků a přes šokující zážitek nebyl předčasně ukončen.

/*json*/{"map":{"lat":52.5074386273,"lng":13.3737838268,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":52.507372,"lng":13.372741,"type":"1","description":"Hotel Grand Hyatt"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/