Pozor, opilci!

Bukurešť – Lidé cestující do Rumunska mohou ve městě Pečica kousek od maďarských hranic narazit na nezvyklou dopravní značku. Výstražný trojúhelník s opilcem lezoucím po čtyřech s lahví v ruce po silnici má řidiče upozornit, že právě na někoho takového tu mohou narazit - a to doslova. Značek je v obci deset a zdejšího starostu k jejich rozmístění donutil dramatický nárůst dopravních nehod způsobených právě vrávorajícími ochmelky. Trojúhelník je ještě pro ty méně chápavé doplněn výmluvným nápisem „Pozor, opilci“.

Starosta přiznal, že nápad se značkou okoukal v jednom německém městě, kde mají podobné. „Jsme pohraniční město a jezdí nám tu spousta aut. Zároveň tu ale máme čilý noční život, což nejde dohromady,“ povzdechl si starosta třináctitisícové Pečice. Z nehod, které bývají nezřídka smrtelné, ale neviní řidiče, nýbrž opilé chodce, kteří na sebe při cestě z tahu nedávají pozor.

„Musíme zkrátka řidiče varovat, že občas se jim na silnici mohou připlést do cesty lidé, kteří jsou namol,“ vysvětluje starosta Peter Antal. Je přesvědčen, že značky přispějí ke zvýšení bezpečnosti ve městě, místní obyvatelé se jim ale spíš smějí.

/*json*/{"map":{"lat":46.1699643203,"lng":21.0740089417,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/