O víkendu zůstane uzavřená sjezdovka na Černé hoře

Janské Lázně (Trutnovsko) - Minulý víkend mohli vyznavači sjezdového lyžování ve východních Krkonoších vyrazit na zhruba 300 metrů dlouhou sjezdovku u vleku Sport 1 na vrcholu Černé hory, o tomto víkendu ale bude tento vlek mimo provoz. Podle Petra Hynka z černohorského lyžařského areálu je důvodem deštivé a teplé počasí. Na Černé hoře bude o víkendu v provozu pouze kabinová lanovka pro pěší turisty.

„V noci ze čtvrtka na dnešek silně pršelo, teploty se pohybují nad bodem mrazu. Sníh rychle ubývá, na vrcholu Černé hory je nyní kolem deseti centimetrů sněhu,“ řekl Hynek. Podle něj nejsou kvůli teplému počasí upravené ani běžecké tratě na Černé hoře a v jejím okolí.

Například ve Špindlerově Mlýně leží průměrně 12 centimetrů sněhu, lanová dráha na Medvědín je v letním provozu do začátku listopadu. Sjezdové tratě se v tomto středisku neupravují, běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou upraveny pouze na bruslení, informuje na svém webu lyžařský areál Špindlerův Mlýn.

Na hřebenech Krkonoš se dnes ráno teploty pohybovaly nad bodem mrazu, v nejvyšších partiích hor je zhruba 70 centimetrů sněhu, túry však ztěžovala silná mlha, kvůli které byla snížená viditelnost na několik desítek metrů.