Z Ašska do Wunsiedelu má vést nová cyklostezka

Aš (Chebsko) - Novou cyklostezku, dlouhou 44 kilometrů, připravuje Sdružené Ašsko a okres Wunsiedel. Měla by spojit města Aš, německý Selb a Wunsiedel. Město Aš se už zavázalo svůj podíl - 28 milionů korun, předfinancovat. Podmínkou ale je získání dotace z přeshraničního programu Evropské unie Cíl 3, uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Pokud projekt získá dotační podporu, měla by se nová cyklostezka začít stavět v letech 2011 až 2013.

Ašští zastupitelé na svém posledním jednání schválili navýšení částky na předfinancování o tři miliony korun, což si vyžádaly zpřesněné náklady projektu, a zařazení této částky do rozpočtu města Aše v roce 2011-2013.

„Cyklostezka bude mít začátek na křižovatce ulic Chebská a U Nádraží, povede Mokřinami na Nový Žďár, odtud ke státní hranici přes most nad železniční tratí, protne 'signálku', pokračuje kolem historických hraničních kamenů a přes státní hranici do Spolkové republiky Německo. Náš úsek má kolem čtyř kilometrů,“ doplnil Vrbata.

Protože nejde o cyklotrasu, ale plnohodnotnou cyklostezku, bude postavena nová komunikace speciálně pro cyklisty. Na německé straně povede cyklostezka do Wunsiedelu a při stavbě se tam částečně využije zrušená železniční trať.