Karlovarská zimní hala není pro každého

Karlovy Vary – Karlovy Vary mají novou zimní halu, kterou využívají nejen hokejisté, ale i další sportovní oddíly. Tamní krasobruslařský oddíl však tvrdí, že je drahý pronájem kluziště likviduje. Měsíční poplatek za malou „tanečnici na ledě“ vyjde rodiče téměř na tři tisíce. Už při stavbě haly opozice upozorňovala na to, že aréna nabídne zábavu jen bohatým sportovcům.

Pokud vedení města ceny za pronájem ledu nesníží, krasobruslaři budou muset oddíl zrušit. „My potřebujeme měsíčně sedmdesát tisíc na pronájem ledu, na což samozřejmě jako oddíl nemáme,“ přiznává manažerka Krasobruslařského klubu Karlovy Vary Iva Lokvencová. 

V bývalé hale platili rodiče za tréninky měsíčně tisíc dvě stě korun, v nové hale je to více než dvojnásobek. Přibližně třetina rodičů už kvůli tomu děti odhlásila. „Kdyby na to už úplně nebylo, tak musím dceři říct, 'nejdeš'. Zatím se snažíme to vydržet,“ říká otec malé krasobruslařky Andrey Strnadové. 

Opoziční politici vedení města kritizují, že nová hala je jen pro bohaté. „Naplňují se naše obavy, že hala není pro jiné sporty než hokej,“ komentuje situaci opoziční zastupitel Jiří Kotek. „Je to komerční objekt, který samozřejmě musí pokrýt své provozní náklady. My bohužel nejsme schopni jít cenově níže,“ vysvětluje ředitel karlovarské arény Zdeněk Sysel.   

Náměstkyně primátora říká, že rozzlobené rodiče chápe. Podle ní ale město podmínky využívání nové haly teprve nastavuje. „Oddíly mají šanci a právo zažádat si o grant sportovní komisi a jsem stoprocentně přesvědčená, že částku na podporu toho, aby tam děti mohly bruslit, dostanou,“ radí náměstkyně karlovarského primátora Jana Petříková. Zároveň připomíná, že o podpoře sportovních klubů budou jednat karlovarští zastupitelé začátkem příštího roku.