Chrudim zvítězila v soutěži sídel LivCom

Chrudim - Mimořádným úspěchem pro město Chrudim skončila prestižní mezinárodní soutěž sídel. V tvrdé konkurenci dvou set padesáti měst z celého světa Východočeši získali hned tři ceny a k tomu deset tisíc liber. Chrudimi se tak zároveň podařilo obhájit svá vítězství z minulých let. Soutěž hodnotí kvalitu života a životního prostředí ve městech, trvale udržitelný rozvoj a životní prostředí.

Lanové centrum v lokalitě zvané Podhůra je dnes součástí lesů, které Chrudim proměnila v rekreační a turisticky atraktivní místo. V soutěži LivCom oslovilo porotu a porazilo světové metropole. „Pro nás je velmi významné, že mezi takovými projekty, které reprezentovaly města Dubaj, Peking, Šanghaj či Jokohama, a které stály miliony dolarů, nakonec porota vybrala náš projekt,“ neskrývá radost místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. 

Prestižní soutěž hodnotí nejen nápady a smysluplnost projektů, ale i to, jestli se lidem líbí a plány mohli ovlivnit. Stejně jako Podhůru, kterou se po ničivé větrné smršti podařilo oživit. „Projekt Podhůra řeší sport, rekreaci, lesní pedagogiku a vzdělávání i péči o minulost,“ vypočítává ředitel Městských lesů Chrudim Zdeněk Odvárka. 

Po anglickém Newarku si Chrudim odvezla i druhou cenu v kategorii měst do sedmdesáti pěti tisíc obyvatel. Deset tisíc liber pak byla odměna za inspirující a inovativní projekt. Všechny finálové prezentace hodnotila mezinárodní porota. „Byla to taková vyšší maturita. Jeli jsme tam s tím, že chceme ukázat světu, že město Chrudim je místem, kde je radost žít,“ podotýká koordinátorka projektů Šárka Trunečková. 

Trojnásobným úspěchem mezinárodní soutěž pro Chrudim ale zdaleka nekončí. Jak dopadne její další chystaný projekt, ukáže již příští podzim v Chicagu.

/*json*/{"map":{"lat":49.951141,"lng":15.794773,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.951141,"lng":15.794773,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/