Záchranáři ukončili pátrání po ztraceném turistovi - akce je beznadějná

Špindlerův Mlýn - Horská služba v Krkonoších po 13. hodině ukončila pátrání po muži, který se ztratil v oblasti Labské boudy. Vyrazil z Dvoraček směrem na hřebeny. Od včerejšího odpoledne ho hledaly desítky záchranářů. Dnes ráno vyrazilo do terénu asi 50 mužů. Panovalo poměrně dobré počasí a teplota neklesla pod nulu. Přesto skončila celá akce neúspěchem, neboť záchranářům se nepodařilo najít jedinou stopu. Úspěch nepřinesl ani vrtulník s termovizí ani speciálně vycvičení psi. To zda bude ještě pokračovat, se rozhodne až v neděli ráno.

Třiačtyřicetiletý muž z Ostravska byl pohřešovaný už několik dní. V pátek, se ale ohlásil rodině. Tvrdil, že je v Krkonoších a že se ztratil. Jeho rodina to pak nahlásila policii. Muž se dokonce včera odpoledne ohlásil na policii, mluvil zmateně a nedokázal popsat, kde je. Než se ho podařilo, lokalizovat telefon skončil. Před čtvrtou odpolední tak do terénu vyrazili záchranáři, kteří v akci pokračovali až do dnešních 13 hodin. Muže marně hledali i polští záchranáři.

Po pohřešovaných turistech pátrá horská služba v tuzemských horách několikrát ročně, například letos v březnu našli záchranáři v Kořenově v Jizerských horách tělo pohřešované německé turistky.

Krkonoše
Krkonoše