Nadšenci oživují dávné vesnické obyčeje

Hradec Králové - Spolek archaických nadšenců ze Sebranic u Litomyšle se snaží lidem přibližovat, jak se dříve hospodařilo a žilo. Parta mladých lidí tak v minulosti například vyráběla dřevěné uhlí v milíři, stavěla hrnčířskou pec, ve které vypalovala keramiku nebo pekla chleba. Tentokrát mlátila obilí.

I když byl svátek, v sebranické stodole to tak nevypadalo. Ze stavení byly slyšet zvláštní zvuky. Lidé ze Spolku archaických nadšenců do rukou vzali cepy a návštěvníkům předváděli, jak se dříve mlátilo obilí. „Pro nás to dnes byla zábava. Kdybychom to ale museli dělat jako děti hospodáře, museli ho poslouchat na slovo, pracovat od rána do večera, možná by nás to tak nebavilo,“ přiznává Vojtěch Kmošek ze Spolku archaických nadšenců. „Cepy se udržely především v těch menších chalupách až do padesátých let minulého století,“ uvádí Jan Juza z Muzea vesnice v Dolním Újezdě.

K vidění byly také modernější způsoby zpracování obilí. Ani ty se však neobešly bez lidské síly. „Máme velikou radost z toho, že to pokračuje dál. Že se to tak úplně nezapomene. Mladí lidé tak poznají, jak se dříve na ten chléb vydělávalo,“ chválí činnost spolku jedna z pamětnic těchto prací.

Co to byl fofr? V něm se nakonec vymlácené obilí čistilo. „Fofr nám krásně to žito vyčistil,“ ukazuje čisté obilí Vojtěch Kmošek. A zároveň zve na další akci Spolku archaických nadšenců, která se připravuje na jaro. Členové spolku lidem ukáží, jak se kdysi dělala došková střecha.

/*json*/{"map":{"lat":49.772602,"lng":16.24867,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.772602,"lng":16.24867,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/