V Holešovicích se zčásti potopil remorkér, vytekla z něj ropa

Praha - Na Vltavě v pražských Holešovicích se dnes částečně potopil tažný remorkér. Jak uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová, vytekla z něj ropa a olej. Na místě zasahovali hasiči, kteří instalovali norné stěny. Ropu se podle hasičů podařilo zajistit tak, že se nerozšířila do okolí. Hasiči pak do vody vysypali sorbent.

Hlášení o potápějícím se remorkéru hasiči dostali kolem 14:15. Na místo poblíž Jankovcovy ulice postupně vyjelo pět jednotek včetně hasičských potápěčů. Průměr skvrny se se pohybuje okolo asi 30 metrů a zatekla i mezi ostatní odstavené lodě, kterých je v okolí zhruba 15. Zatím není jasné, proč se loď potopila.

„Remorkér zůstal sedět zadní částí na dně. Zajistili jsme ho proti dalšímu potopení a úniku dalších ropných látek a případ jsme předali pracovníkům plavební správy a dekontaminační firmě,“ řekla Adamcová. Ti by měli společně odstranit ropnou skvrnu a vyzvednout loď z vody.

Na místě zasahovali i havarijní technici z Povodí Vltavy a pracovníci z magistrátního odboru ochrany prostředí. Policejní technik podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové ohledal člun a situaci zdokumentoval. „Vyšetřování příčin ale bude ještě nějakou dobu trvat,“ dodala mluvčí.

Havárie na řece
Havárie na řece