V Jihlavě zatkli dívku, která si tajně natáčela film o Jacksonovi

Jihlava - Pouhý den po tuzemské premiéře filmu This Is It, který zachycuje záznamy ze zkoušek Michaela Jacksona na plánovanou šňůru koncertů v Londýně, zadržela jihlavská policie dívku podezřelou z toho, že si film v tamějším kině natáčela na mobilní telefon. Jde o první český pokus pořídit pirátskou kopii filmu This Is It. Jihlavské multikino CineStar začalo promítat premiéru očekávaného a vyprodaného filmu o Michaelu Jacksonovi ve 14 hodin a bezprostředně po začátku si personál všiml mladé dámy, která si film nahrávala od úvodních až po závěrečné titulky.

„Po představení jsme slečnu jakoby odchytli. Ihned se ke všemu přiznala a další šetření již řeší policie,“ popsala situaci manažerka komplexu v Jihlavě  Martina Baťová. Policejní mluvčí Jana Kroutilová uvedla, že žena byla přizvána k podání vysvětlení na policejní služebnu a mobilní telefon policisté zajistili. „Věc šetříme pro spáchání trestného činu porušování autorského práva a práv souvisejících s právem autorským,“ uvedla Kroutilová pro ČT.

O film je v českých kinech nebývalý zájem, v distribuci bude pouhé dva týdny a při jeho uvedení se poprvé realizoval systém dlouhodobého předprodeje. Již před premiérou si vstupenky koupilo nebo rezervovalo přes 80 000 diváků.

Snímek This Is It, který poskytuje pohled na umělcovu kariéru a obsahuje rozhovory s některými z Jacksonových nejbližších přátel a spolupracovníků, budou promítat jen dva týdny také kina po celém světě. Fanoušci zpěváka, který ve věku 50 let náhle zemřel 25. června na zástavu srdce, mají možnost vidět popového krále ve snímku ve vysokém rozlišení a s digitálním zvukem. Poté by se měl objevit na DVD a Blue ray discích.

Film This Is It
Film This Is It