Českolipská nemocnice má nové vedení, lékaři se bouří

Česká Lípa - Českolipské nemocnici hrozí kvůli nedostatku odborníků omezení péče. Některá oddělení navíc stále marně čekají na rekonstrukci. Liberecký kraj se rozhodl vyměnit management. Proti tomu se však bouří někteří lékaři.

Českolipská nemocnice slouží asi sto tisícům lidí. Tamní ODS varuje, že jí hrozí uzavření některých oddělení. Viní z toho zřizovatele nemocnice, jímž je Liberecký kraj vedený sociálními demokraty.

Českolipským politikům vadí odvolání primáře ortopedie. Vedení nemocnice tvrdí, že změny byly nutné, a o budoucnost se nebojí. Všeobecná zdravotní pojišťovna se situací v nemocnici zabývá. „V tuto chvíli neuvažujeme o omezení provozu ani o uzavření nějakého oddělení, ale ze zákona kontrolujeme činnost a podle toho také jednáme i s českolipskou nemocnicí,“ řekl mluvčí pojišťovny Stanislav Šetina.

Situaci v nemocnici před nedávnem také kritizovali členové zdejšího odborového klubu. Nelíbil se jim výběr nového ředitele bez výběrového řízení. „Jmenování nového ředitele bylo jen logickým vyústěním toho, abychom zbytečně o další měsíce neprodlužovali stav, který v českolipské nemocnici byl,“ vysvětlil radní Libereckého kraje Zdeněk Bursa.