Pardubický HC roky porušoval městskou vyhlášku

Pardubice - Hokejový klub Eaton Pardubice údajně dluží městu miliony korun. Úřad prvního pardubického obvodu tvrdí, že klub roky neodváděl pětiprocentní poplatek ze vstupného tak, jak to podle vyhlášky dělaly  všechny ostatní. Jak je možné, že to na radnici léta procházelo, nevysvětlila ani jedna strana. Klub jenom trvá na tom, že žádné peníze nedluží. Městský obvod  Pardubice I však v této souvislosti uvažuje mimo jiné i o exekuci. 

V představenstvu pardubického hokejového klubu sedí několik politiků z radnice. Přesto podle Městského úřadu Pardubice I tento klub léta porušoval městskou vyhlášku a dluží tak miliony korun. „Já to nemohu pochopit. Jestliže si tu povinnost plnily i kluby, které jsou podstatně menší, tak se domnívám, že stejně by si měli splnit povinnost i hokejisté,“ říká starostka obvodu Pardubice I Hana Tomanová.

Politici sice poplatky ze vstupného letos zrušili, ovšem obvod trvá na tom, že hokejový klub musí zaplatit za poslední tři roky, kdy ještě vyhláška platila. „Za to období do zrušení vyhlášky poplatková povinnost platí a městské obvody jsou povinny místní poplatky vyměřit,“ připomíná tajemník Magistrátu města Pardubice Martin Růžička.

Ve svém oficiálním vyjádření ovšem hokejový klub uvedl, že městu, nebo městskému obvodu, žádné peníze nedluží. „V případě neuhrazení poplatků můžeme základ poplatku zvýšit až na trojnásobek, můžeme přistoupit i k exekuci,“ připomíná správkyně daně obvodu Pardubice I Martina Tomanová. O podrobnostech sporu odmítá hovořit jak vedení hokejového klubu, tak i samotní úředníci. Jsou totiž vázáni mlčenlivostí.