Sokol v Jihlavě krachuje

Jihlava – Sportovci v Jihlavě nemají na růžích ustláno. Chybí jim totiž peníze na provoz. Jednou ze sportovních organizací, která nemá finance, je i místní Sokol Bedřichov. Pomoc však nemůžou čekat ani od magistrátu. Město totiž dává peníze na provoz jen do vlastních budov. Jihlavští sokolové již na zastupitelstvu požádali o peněžní půjčku, ale město jim nevyhovělo.

Pro milionovou dotaci zvedlo ruku jen 6 zastupitelů. „My děláme všichni všechno v Sokole zadarmo,“ rozhořčoval se starosta jednoty Josef Zezulka. Sokol teď stojí před krachem. Alespoň dočasnou záchranou by mohl být prodej fotbalového hřiště.

„Fotbalový klub Vysočina má nedostatek sportovišť, areál by využilo,“ podotkla Štěpánka Bartošová ze Sokola Bedřichov. „V pondělí by mělo proběhnout jednání, které by mohlo být závěrečné,“ potvrdil mluvčí fotbalového klubu Miroslav Fuks. Jihlava však hojně sponzoruje profesionální sporty. Fotbal a hokej dostaly 31 milionů korun. „Je rozdíl, jestli společnost je v majetku města nebo jde o cizí státní subjekt, město nemůže suplovat banky,“ namítl náměstek primátora Jihlavy Radek Vovsík.