Rakovnický starosta odstoupil z kandidátky ODS kvůli alkoholu za volantem

Rakovník - Rakovnický starosta Zdeněk Nejdl, který řídil pod vlivem alkoholu, nebude na kandidátce ODS do sněmovních voleb. Po dohodě s předsedou regionální rady Petrem Bendlem odstoupil z kandidátky. Policie starostu zastavila v neděli 4. října dopoledne. Dechová zkouška zjistila 0,6 až 0,7 promile, podle starosty šlo o zbytkový alkohol. V sobotu večer byl na setkání s bývalými spolužáky. Druhý den se prý před jízdou cítil fit a nemyslel si, že má ještě alkohol v krvi.

Oblastní rada ODS Nejdla 13. října vyzvala k okamžitému odstoupení z kandidátky do sněmovních voleb. Pokud by tak neučinil, měl by podle ní opustit všechny funkce, do kterých ho ODS nominovala, tedy i post starosty. Nejdl k tomu řekl, že se nejdříve musí poradit se spolustraníky, kteří ho nominovali. V úterý se za něj postavil místní sněm ODS v Rakovníku, podle nějž šlo o starostovu soukromou záležitost nesouvisející s jeho funkcí v ODS.

Nejdl již dříve uvedl, že svou kandidaturu na nevolitelném místě bral jako pomoc ODS, protože je v regionu známou tváří. Odstoupení z kandidátky by podle něj bylo jednoduché, ale nic by prý neřešilo, řel dříve.