Klánovičtí golfové hřiště nechtějí, k referendu jich přišlo přes 62 procent

Praha - Obyvatelé Klánovic se vyslovili proti výstavbě golfového hřiště v místním lese, a to konkrétně 80 procent voličů. Referendum je platné, hlasování se zúčastnilo 62,5 procenta voličů. S výstavbou golfového hřiště
souhlasilo 18 procent lidí. Již dopoledne účast překročila 35 procent. S informací přišla předsedkyně Strany zelených v Klánovicích Zorka Starčevičová. Právě minimální pětatřicetiprocentní volební účast byla nutná k tomu, aby hlasování bylo závazné.

Důvodem referenda je to, že společnost Forest Golf Club Klánovice (FGCK) chce v místním lese postavit devítijamkové hřiště. Někteří místní obyvatelé, kteří s tím nesouhlasí, několikrát kvůli tomu demonstrovali, a proto si vyžádali referendum.

O vypsání referenda rozhodlo v červnu jednomyslně klánovické zastupitelstvo. Kontroverzi vzbudilo to, že po více než hodinové diskusi souhlasilo také s tím, že Klánovice podají návrh na změnu územního plánu, který by výstavbu hřiště umožnil. Protože následovalo bezprostředně po rozhodnutí o vypsání referenda, právní odbor magistrátu v srpnu na základě zákona o referendu rozhodnutí o změně územního plánu zrušil.

V platnosti tak zůstal návrh radnice ke změně územního plánu z roku 2005. Ten naopak chce, aby Klánovický les nezahrnoval žádné plochy, na kterých by bylo golfové hřiště možné postavit, ale aby tu mohl být jen les.

Zastupitelstvo Klánovic
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24