Spory ohledně počtu krajských nemocnic vrcholí na Karlovarsku

Karlovarsko – Politici Karlovarského kraje se přou o to, zda budou v kraji dvě, nebo tři krajské nemocnice. Vyhrocená situace připomíná rok 2008, kdy vše vyvrcholilo demonstracemi lékařů. Radní pro oblast zdravotnictví tvrdí, že až kraj postaví novou nemocnici, bude muset uzavřít ty současné v Karlových Varech a v Sokolově.

Karlovarská radní pro zdravotnictví Berenika Podzemská říká, že vypracovaná strategie přesně definovala problémy i jejich řešení. Kraj ji však náhle odmítl. Další dohady navíc vyvolává otázka, která z bývalých okresních nemocnic by měla být zrušena. Starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS) podle svých slov nechce o nemocnici přijít.

Primátor Karlových Varů Werner Hauptmann (ODS) si myslí, že nová nemocnice by měla být ve Varech. Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) by stačilo zrušit jen jednu nemocnici. Berenika Podzemská se nechala slyšet, že uchovat tři nemocnice je nereálné.

Podle lékařského ředitele karlovarské nemocnice jsou s nepřehlednou situací nespokojeni i její zaměstnanci. Ti už v roce 2008 demonstrovali před krajským úřadem za změny v řízení nemocnic. Kdy bude stát nová nemocnice, není jasné. Aktéři sporu se však shodli na tom, že dokud nebude postavena, je nutné dál udržovat bývalé okresní nemocnice.