V Chrudimi se rozkopala nově opravená křižovatka

Chrudim - Frekventovaná křitovatka nedaleko chrudimské nemocnice je podruhé v krátké době rozkopaná. Poprvé ji město chtělo vylepšit, podruhé se Pardubický kraj pustil do rekonstrukce potrubí. Město se zlobí na kraj, že s rekonstukcí potrubí přišlo pozdě, kraj zas vyčítá úředníkům, že o rekonstukci křižovatky nedali s předstihem vědět. Na vše doplatí chodci a řidiči.

Podle chrudimských radní za vše může Pardubický kraj. S opravou kanalizace u křižovatky prý začal pozdě. Starosta Chrudimi Jan Čechovský chování kraje označil za plivnutí do tváře lidem. Oprava potrubí mohla být prý hotova už v létě.

Kraj se brání. Za prodražením a zdržením stavby vidí pochybení Ředitelství silnic a dálnic, které o chystané opravě křižovatky kraj včas neinformovalo, navíc vodárenská společnost vypracovala chybný projekt a vše také zbrzdily změny při výběru dodavatele. Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý uvedl, že se až teprve při majetkovém vypořádání zjistilo, že část kanalizace patří právě kraji. Žádné spory s městem Chrudim ale vést nehodlá.

Uzavírka na chrudimské křižovatce potrvá do 15. listopadu, stavební práce ale neutichnou. S dopravními omezeními by řidiči měli počítat i další týdny.