Část koalice na Karlovarsku navrhla odvolat radní Podzemskou

Karlovarsko – Vedení Karlovarského kraje je v největší krizi od loňských voleb. Důvodem této vyhrocené situace jsou zásadní spory o budoucnost krajských nemocnic. Chybí v nich doktoři a sestry, klesá počet hospitalizovaných pacientů. S tím se musí něco dělat, jak tvrdí Berenika Podzemská.

Dnešní mimořádné schůzky koaličních partnerů se zúčastnili pouze zástupci ČSSD a KSČM. Zástupci hnutí Doktoři účast odmítli. Prý proto, že tak zásadní věc, jako je odvolání radní Podzemské, chtějí prodiskutovat uvnitř hnutí. „Pokud přistoupíme k řešení problémů z politického populistického hlediska, tak riskujeme, že to odnese pacient,“ nechala se slyšet Berenika Podzemská.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD) odmítá, že by chtěl dělat takovou politiku jen proto, aby se zalíbil lidem. Snížit počet nemocnic v kraji ale nechce: „Vám by se líbilo, kdybyste byl starostou Sokolova nebo Chebu a chtěli tam zavřít nemocnici?“ Podle náměstka hejtmana Jaroslava Borky (KSČM) by se měli snažit koaliční partneři mezi sebou lépe komunikovat.

Radní Podzemská ale tvrdí, že nebude prosazovat líbivou politiku za každou cenu. Jak říká, přišla uzdravovat společnost a tomuto krédu se podle svých slov nechce zpronevěřovat. Zástupci hnutí Doktoři budou o krizi jednat zřejmě už příští týden. Poté navrhnou řešení svým koaličním partnerům.

Kraj už ovšem svolal na 23. listopadu tzv. smírčí řízení – první krok k odvolání Bereniky Podzemské.