V Budějovicích se protestuje proti zrušení rockového klubu

České Budějovice – V Českých Budějovicích studenti protestují proti plánu radnice zrušit největší rockový klub na jihu Čech, který je vhodný i pro velké akce. Připojili se k nim také hudebníci, kteří zorganizovali koncert za jeho zachování. Radnice, které celý dům patří, má ale s prostory už nový plán.

Rockový klub na břehu Malše existuje pět let, hrálo tady 1500 hudebních skupin, na koncerty přišlo v součtu přes sto tisíc lidí. U vchodu lidé podepisují petici. Klub v centru města chtějí zachovat. Organizátorka petice Alena Hepnerová uvedla, že nyní má již 1500 podpisů.

Se stěhováním klubu nesouhlasí ani jeho provozovatel Martin Vítů, ani hudebníci. Nájemní smlouva končí v lednu, někteří radní ji už nechtějí prodloužit, rockovou scénu hodlají vystěhovat a uvnitř vybudovat zázemí pro ochotníky, jak potvrdil náměstek budějovického primátora Rudolf Vodička (KDU-ČSL).

„Divadelní soubor bude v objektu fungovat na základě standardní nájemní smlouvy,“ dodal primátor Juraj Thoma (ODS). Ochotníci do sporu nezasahují a vyčkávají. O vlastní komorní sál přišli, když ho nový vlastník zboural. Provozovatel klubu nyní jedná s právníky. Ještě tento týden požádá radnici o prodloužení nájemní smlouvy.