Policie prošetřuje odstoupení náměstka pardubického primátora

Pardubice – O pardubickou radnici se opět zajímá protikorupční policie. Konkrétně prověřuje zakázku, kvůli které odstoupil z vedení města Jan Kislinger z ODS. Není to poprvé, co se vyšetřovatelé zaměřili na politiky z Pardubic. Před lety se policie zajímala o primátora Jaroslava Demla a nedávno prošetřovala výlet některých politiků s hokejovým klubem na Floridu.

Náměstek primátora Jan Kislinger chyboval při zadávání veřejné zakázky, kterou získala firma zastupitele a podnikatele Libora Vlasáka. Vedoucí kanceláře primátora Pardubic Michal Zítko uvedl, že policie si vyžádala veškeré dokumenty, které jí následně byly předány.

Kislinger rozdělil větší zakázku pro Vlasákovu společnost H2O Group na dvě části, žádná z nich nedosáhla hranice dvou milionů korun, a proto nemusela být vyhlášena veřejná soutěž. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek vyšetřování komentovat odmítá. Opozice ovšem upozorňuje na to, že podobných podezřelých zakázek mohlo být na radnici více.

Opoziční zastupitel Pardubic František Brendl (Pardubáci) říká, že policie bude mít s vyšetřováním těžkou práci. Vedení pardubické radnice v posledních týdnech bojuje o ztracenou důvěru voličů. Nahlas se totiž hovoří o provázanosti komunálních politiků s regionálními podnikateli.

Pardubickou radnici v poslední době zasáhlo hned několik afér. Hovořit o nich budou politici na mimořádném zastupitelstvu 24. listopadu.