V Benešově hořela skladová hala plná pneumatik

Benešov – Skladovou halu soukromé dopravní společnosti zachvátil v úterý večer rozsáhlý požár. Během noci hasiči oheň z velké části zlikvidovali. Narušil ale statiku haly a nyní hrozí její zřícení. Majitel objektu už sehnal těžkou techniku, která celou halu strhne. Na místě proto stále zůstává jedna hasičská jednotka, která provede dohašovací práce. Co požár způsobilo, zatím není jasné. Škoda se odhaduje na tři miliony korun.

Halu plnou pneumatik a palet zachvátily plameny krátce po deváté večer. Na místě zasahovalo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu asi po hodině, hašení ale komplikoval nedostatek vody.

Podle velitele zásahu HZS Benešov Jiřího Černovského museli hasiči zřídit čerpací stanoviště asi v 1,5 kilometru vzdáleném rybníku. Vyhřátá ocelová konstrukce je navíc velmi nebezpečná. Všichni hasiči proto museli zasahovat s maximální opatrností.

Kvůli nebezpečí zplodin v ovzduší dorazila na místo i chemická laboratoř z Kamenice. „Samozřejmě, že tady při tak rozsáhlém požáru byly škodliviny v ovzduší, ale díky silnému větru to nebylo pro obyvatele extrémně nebezpečné,“ dodal velitel stanice HZS Benešov Zdeněk Bednář.