Nový partner pro jičínské kasárny

Jičín - Jičín se napodruhé pokouší prodat rozsáhlý areál bývalých kasáren. Více než dvouleté zásnuby s prvním nápadníkem, americkou společností Global Resources, nedopadly dobře. Město kvůli neplnění smluv spolupráci samo ukončilo. Nedávno si vybralo nového partnera, tentokrát z Česka, který slibuje výrazně pozměnit tvář města.

První pokus kasárny prodat sahá do roku 2006, kdy město začalo jednat s americkou společnosti Global Resourcec. Bývalý vojenský komplex v blízkosti centra Jičína se měl za dvě miliardy korun přeměnit na byty, konferenční centrum, sanatorium i sportovní arénu. Zůstalo ale jenom u slibů, proto radnice spolupráci ukončila. „Pochopili jsme, že ten jejich projekt byl spíše velikým přáním, než realitou,“ vysvětluje starosta Jičína Martin Puš.

Přibližně rok po ukončení spolupráce s Američany přichází další investor. Šest hektarů opuštěného areálu by měla rozhodnutím radních získat firma, která tentokrát nepřichází ze zámoří, ale z jihočeského Písku. Společnost Stavinvest Group. „V celé lokalitě by mělo vyrůst zhruba tři sta bytů, dále rodinné domky a vila domky. Měly by tam být i drobné služby,“ vypočítává starosta Puš. „Doufáme, že tento projekt bude úspěšnější než ten předchozí,“ dodává obyvatel Jičína Hynek Zlatník.

Zástupci investora chtějí projekt lidem podrobněji osobně představit v prosinci na zasedání jičínského zastupitelstva. „První etapa by se začala realizovat do jednoho roku. Projekt je rozdělen na osm etap a máme na to osm roků,“ říká předseda představenstva firmy Stavinvest Group Vladimír Veselý.

Rozhodnutí radních musejí ještě potvrdit zastupitelé. Starosta ale problémy nepředpokládá.

/*json*/{"map":{"lat":50.437,"lng":15.351313,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.437,"lng":15.351313,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/