Vamberk rozhoduje o osudu chaty Vyhlídka

Vamberk (Rychnovsko) – Obyvatelé Vamberka v referendu rozhodují o osudu chaty Vyhlídka z roku 1926. Nájemce, který ji dosud provozoval, totiž objekt předčasně vrátil městu. To nyní chce historický majetek, který fungoval jako restaurace a turistická ubytovna, prodat. Obyvatelé se ale obávají, že v soukromých rukách objekt přestane plnit svou funkci, a na veřejném zasedání městského zastupitelstva proto prosadili všelidové hlasování.

Radnice krátce před dnešním referendem vybrala zájemce, který je ochoten chatu Vyhlídka odkoupit, zrekonstruovat a provozovat nejméně po dobu deseti let. Podle občanů ale výběr kupce, místního podnikatele ve stavebnictví, nebyl transparentní. Kupní cenu tři miliony sto tisíc korun považují za podezřele nízkou. „Neproběhla soutěž, nabídka jen visela deset dní v místní realitní kanceláři,“ upozornil vamberský občan Aleš Melnický. Opozice v zastupitelstvu proto žádá revizi.

Výsledek bude pro zastupitele závazný, pokud se pro vítěznou variantu vysloví nejméně 25 procent z celkového počtu voličů.

Chata Vyhlídka
Chata Vyhlídka