Stříbrsko postupně ožívá

Stříbrsko – Na Stříbrsku se možná blýská na lepší časy. O lokalitu v západních Čechách se začali zajímat investoři. Stříbrsko se postupně vzpamatovává z tvrdé rány, kterou městu zasadila firma Alcoa Fujicura, když z oblasti odešla. Nezaměstnanost pak překročila 19procentní hranici. Kvůli tomu zasedal ve městě krizový štáb s cílem nalákat do města nové investory a výsledek předčil očekávání. Oblast se postupně stala nejvyhledávanější lokalitou v republice.

„Pomalu se to vracelo k normálu,“ potvrdil ředitel tachovského úřadu práce Jaroslav Stehlík. Město připravuje pro investory zázemí v areálu bývalých kasáren, další zóny jsou k dispozici v okolí u dálnice. Jedna z nich získala za pomoc regionu prestižní ocenění Průmyslový park roku. „CzechInvest ocenil zejména nové investory, kteří přišli do nového regionu a vytvořili zde nová pracovní místa,“ řekl ředitel rozvoje Panattoni Europe Zbyněk Laube.

„Vypadá to, že na Stříbrsku bude kolem 400 míst,“ potvrdil starosta Stříbra Miroslav Nenutil. Úřad práce mapuje strukturu nezaměstnaných. Kraj byl ještě před 15 lety převážně zemědělský a úroveň vzdělanosti je tu nízká. Pomoci mají evropské sociální fondy.