Zaměstnanci call centra přišli o práci

Nymburk - Nepříjemné překvapení čekalo na zaměstnance nymburského call centra. Když přišli ráno do práce, našli vyklizenou místnost a na zemi jen své osobní věci. Firma, která je zaměstnává, má pravděpodobně finanční problémy. Lidé teď musí počkat, až dostanou výpověď. Poté se můžou přihlásit na úřad práce. Většina z nich jsou zdravotně postižení.

Vyklizené místnosti bez nábytku. Telefony a počítače byly odneseny a na zemi zůstaly poházené smlouvy s citlivými údaji klientů. V takovém stavu našli zaměstnanci telefonního centra v Nymburce své pracoviště. „Ve skříňce jsem měla všechny svoje osobní věci a všechny jsou pryč. Kde jsou ty skříňky, nevím,“ popisuje situaci pracovnice call centra Eva Kudláčková. 

Podle další z pracovnic call centra Marie Hrdé si vybavení kanceláře odvezla firma, která jim ho zapůjčila. Přivolaná policie na místě našla řadu vyhozených smluv obsahujících citlivé osobní údaje. Nyní prověřuje, jestli majitel firmy, která call centrum provozuje, neporušil zákon o ochraně osobních údajů. Jednatel společnosti České televizi rozhovor odmítl. „Já jsem se našim zaměstnancům vyjádřil a necítím potřebu vyjadřovat se vám,“ odmítá rozhovor jednatel firmy Pavel Hartwich. 

Společnost má pravděpodobně finanční problémy. Majiteli pronajímaných prostor dluží osmdesát tisíc a lidé nedostali výplaty. „Dnes máme pětadvacátého a peníze na účtu nejsou,“ potvrzuje pracovnice call centra Jana Novotná. Majitel budovy Jaroslav Remund zároveň potvrzuje, že mu firma dluží nájem za dva měsíce. 

Více než polovina zaměstnanců je v invalidním důchodu. Firma měla proto zažádáno o státní příspěvek na provoz. Ředitel pracovního úřadu ale lidem sdělil, že žádné peníze nevyplácel. „My jsme tu chráněnou dílnu zatím nepodpořili, protože nedodali veškeré materiály a chovali se dost zvláštním způsobem,“ informuje ředitel nymburského úřadu práce Jiří Ježek.   

Pracovníci call centra teď musí počkat, až jim zaměstnavatel oficiálně předá výpověď. Teprve pak se mohou zaregistrovat na úřadu práce a žádat o podporu.

/*json*/{"map":{"lat":50.1861,"lng":15.04156,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.1861,"lng":15.04156,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/