Trmický úřad je podle krajského úřadu ve věci lihovaru podjatý

Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje dnes rozhodl, že starostka Trmic na Ústecku Jan Oubrechtová je v případě místního průmyslového lihovaru firmy PLP podjatá. Rozhodování o zkušebním provozu lihovaru proto předá teplickému magistrátu. Vedení trmického lihovaru znovu podalo námitku pro podjatost místního úřadu před několika týdny, podle něj nejedná tak, aby společnosti nevznikaly škody.

Starostka Oubrechtová takové rozhodnutí čekala a nesouhlasí s ním. „Náš stavební úřad zahájil řízení o zkušebním provozu, jednání se mohlo uskutečnit už minulý týden. Než se ale stihlo uskutečnit, lihovar znovu namítl naši podjatost,“ upozornila Oubrechtová. Podle ní je pravděpodobné, že teplický magistrát předá rozhodování do Litvínova, podobně jako to udělal už dříve s řízením o kolaudačním provozu.

Krajský úřad může předat řízení jen některému ze sousedních stavebních úřadů. V úvahu proto přicházel i ústecký magistrát. Krajský úřad podle lihovaru v metodickém pokynu označil za vhodné přesunout i řízení o zkušebním provozu do Litvínova.

Podle trmického úřadu nyní vyrábí lihovar bez platného povolení, zkušební provoz lihovaru skončil 16. října a další prodloužení zatím nedostal. Lihovar argumentuje zákonnou možností provozu v době kolaudačního řízení. Jednání o kolaudačním řízení se mělo konat už začátkem měsíce, litvínovský stavební úřad posunul termín na žádost lihovaru na 10. prosince.