Novoměstská radnice přivítala hráče všeho věku

Praha – Pražská Novoměstská radnice patří tento víkend všem, kteří mají rádi hry. Začal tady první ročník festivalu Novoměstské deskohraní, kde si mohou nejenom děti, ale i dospělí vyzkoušet a také následně koupit řadu společenských her. Všichni příchozí zde mohou využít přítomného průvodce – demonstrátora, který je připravený každému se individuálně věnovat a některou z deskových her ukázat, vysvětlit a případně doporučit. Připraveno je i tržiště her, kde je možné vybrat si hezký vánoční dárek.

Akce je určena pro zkušené hráče i pro ty, kteří se v herním světě zatím příliš nevyznají. Těm pomůže rozdělení her do třech kategorií podle obtížnosti: ty nejjednodušší pro začátečníky jsou označené zelenou barvou, středně těžké žlutou a ty nejsložitější červenou. Návštěvníci si můžou přímo na místě některou z her rovnou i koupit. „Desková hra je dobrý vánoční dárek, protože není pasivní. Darujete tak radost nejen obdarovanému, ale i těm, kteří s ním potom budou hrát,“ uvedl pořadatel akce Jakub Těšínský z Klubu deskových her.

V historické budově na Karlově náměstí se představí i úplné novinky, pokřtí se tu například nová česká hra Insula. Její autor Radim Jurda vysvětlil: „Insula slučuje komparativní a kompetitivní prvky. Účastníci spolu během hry soupeří, zároveň však může nastat situace, že hra vyhraje nad hráči a ti tedy musí čas od času spojit síly, aby všichni nakonec neprohráli.“

Cílem festivalu je lidem ukázat, že stolní hry nejsou jenom zábavou pro děti. Kromě zábavy rozvíjejí myšlení a lze u nich i příjemně relaxovat. „Je to zábava a potkáte nové lidi,“ potvrdil jeden z hráčů Jan Bartoš. Autor deskových her Jiří Mikoláš doplnil: „Baví mě na tom napětí a že musím přemýšlet. Rozvíjím se, je u toho zábava a legrace, člověk se odreaguje.“

Na festivalu je pro zájemce připraveno až 500 různých deskových her, přijít zahrát si mohou do Novoměstské radnice až do neděle.

Hry
Hry