Rockový klub na břehu Malše odolal tlaku radnice

České Budějovice – Přestože měla českobudějovická radnice jiné plány, kapitulovala a ustoupila tlaku studentů a hudebníků, kteří protestovali proti rušení největšího jihočeského rockového klubu. K nespokojeným studentům se připojili hudebníci, kromě podpisové akce uspořádali i koncert, aby vyjádřili své mínění. Klub tedy v centru krajského města zůstane, ochotníci, kteří se místo něj měli nastěhovat, však zkrátka nepřijdou. Radnice jim pronajme velký sál v sousedním kulturním domě.

Noční oslavy v rockovém klubu odstartovala radnice svým oznámením, že scénu stěhovat nebude. „Zůstává na svém místě,“ potvrdil primátor Českých Budějovic Juraj Thoma (ODS). Studenti i hudebníci protestovali proti zrušení klubu tři měsíce, uspořádali koncert, sepsali petici, pod kterou sesbírali téměř dva tisíce podpisů. „Je to nejlepší místo, kde se dá tady v Budějovicích hrát,“ uvedl zpěvák skupiny Satisfucktion Bronislav Míka a organizátorka petice Alena Hepnerová doplnila: „Děkuji všem příznivcům, že klubu vyjádřili podporu.“

Klub na břehu Malše existuje již pět let, hrálo tady 1500 hudebních skupin, na koncerty přišlo v součtu přes 100 tisíc lidí. „Radnice se rozhodla správně, rocková hudba je v Budějovicích potřeba,“ prohlásil provozovatel klubu Martin Vítů. Podle primátora radnice jednoznačně neprohrála, našla řešení, které vyhovuje oběma stranám. „Je samozřejmě pouze na nájemcích, aby s městem jednali o tom, jak bude klub v budoucnu fungovat,“ dodal Juraj Thoma.

Původní nájemní smlouva končila provozovateli v lednu, poté chtěli někteří radní rockovou scénu vystěhovat a uvnitř hodlali vybudovat zázemí pro ochotníky. „S majitelem klubu jsme už mluvili. Je informován, že nájem prodlužovat nebudeme,“ ujišťoval začátkem listopadu náměstek primátora Rudolf Vodička (KDU-ČSL).

Ochotníci do sporu nezasahovali, ale vyčkávali. O vlastní komorní sál ve městě přišli, když ho nový vlastník před dvěma lety zboural. Bez střechy nad hlavou však nezůstanou, radnice je chce nastěhovat do stejného domu. Tentokrát ale do velkého sálu.

/*json*/{"map":{"lat":48.97387,"lng":14.474946,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.97387,"lng":14.474946,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Rockový klub na břehu Malše v Českých Budějovicích existuje již pět let.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24