O stěhování pyšelských dětí může rozhodnout anketa

Pyšely – Ani po dnešním jednání Středočeského kraje není jasné, jestli se děti z dětského domova v Pyšelech přestěhují do Chocerad, nebo ne. ODS, která je v opozici, žádala, aby kraj zastavil všechny kroky a ke stěhování nedošlo. ČSSD a KSČM ale chtějí počkat na výsledky ankety mezi dětmi.

O kontroverzním stěhování dětského domova se mělo jednat už před týdnem na mimořádném zastupitelstvu, které žádala opozice. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) ho svolal netradičně na sobotu v sedm hodin ráno v den konání kongresu ODS. Její zastupitelé přesto přišli, ovšem většina sociálních demokratů a komunistů nedorazila, čímž k hlasování nedošlo.

Krajský zastupitel Petr Bendl (ODS) říká, že taková neúčast je hanbou. O návrhu občanských demokratů, ať se plány na přestěhování dětí okamžitě zmrazí, zastupitelé nehlasovali ani dnes. Ti z ČSSD a KSČM totiž přišli s nápadem ankety mezi dětmi z Pyšel. „Dětem chceme ukázat objekt v Choceradech a vyčkat na výsledky ankety,“ sdělil David Rath.

Ve hře tak nadále zůstávají tři varianty: stěhování do Chocerad, rekonstrukce budovy v Pyšelích nebo výstavba úplně nového dětského domova na zelené louce. Kraj teď chce nechat zpracovat ekonomické analýzy všech variant. O osudu pyšelských dětí budou středočeští zastupitelé znovu jednat až na příštím zasedání koncem února.

/*json*/{"map":{"lat":49.8877777351,"lng":14.7436523438,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.879150229898,"lng":14.679794311523,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/