Most zahájil velkou kontrolu bytů

Most - Městská policie v Mostě prověřuje obyvatele sídliště Liščí vrch. Strážníci spolu se zástupci magistrátu a bytových družstev navštíví celkem sedm tisíc bytů. Za úkol mají zmapovat, kdo v bytech bydlí. Magistrát tak chce zabránit tomu, aby se do bytů načerno nesestěhovalo velké množství lidí. Zatím policie v bytech našla tři lidi, kteří tu bydleli načerno.

Dvojice strážníků městské policie, zástupkyně bytového družstva a zástupkyně klubu národnostních menšin každý den obcházejí byty v takzvaných mosteckých sedmistovkách. Kontrolují, zda v bytech, které patří buď městu, nebo bytovým družstvům, bydlí tolik lidí, kolik je jich v nich přihlášených. „My to nechceme nechat dojít až do situace, jaká vznikla na sídlišti v Janově,“ vysvětluje strážník Městské policie Most Pavel Pinter.

Neobvyklá návštěva se neptá jen na počet členů v domácnostech, na jejich věk a zaměstnání, ale i na to, jestli je v celém domě pořádek a jestli nevědí o někom, kdo tu bydlí takzvaně načerno. „V takovém případě vzniká podezření z protiprávního jednání a věc je oznámena Policii České republiky,“ dodává ředitel Městské policie Most Bronislav Schwarz. „Většinou jsou to lidé z jiných částí republiky, lidé, kteří sem přišli na 'dlouhodobou' návštěvu,“ dodává mostecký primátor Vlastimil Vozka.

Majitelé domů se o cizích lidech v domě dozvídají jen těžko. „My se o tom dozvíme teprve v okamžiku, kdy už se řeší nějaký konkrétní problém,“ potvrzuje chaotickou situaci v evidenci nájemníků Romana Kindermannová ze Stavebního bytového družstva Krušnohor Most. Skupina postupně obchází každý byt v každém domě na sídlišti. Tam, kde nikdo neotevře, se za čas vrátí, třeba i několikrát.

/*json*/{"map":{"lat":50.503189,"lng":13.636257,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.503189,"lng":13.636257,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/