Mladá Vožice nasadí proti výtržníkům kamerový systém

Tábor - Až devadesát procent lidí v Mladé Vožici na Táborsku volá po kamerovém systému. Zejména střed města se stává stále častěji místem výtržností i vandalismu. I když město nemá své strážníky, přesto tu kamery instaluje. Jejich provoz zajistí místní oddělení státní policie. Ta si od zavedení kamerového systému slibuje vyšší objasněnost trestných činů ve městě.

Téměř osm milionů korun stála rekonstrukce mladovožického náměstí. Svou investici chce město co nejlépe ochránit. Projevy vandalismu i výtržnosti tu jsou téměř na denním pořádku. „Hlavně na náměstí, kde jsou diskotéky, dochází k porušování veřejného pořádku,“ upozorňuje Luboš Hořejší z obvodního oddělení Policie ČR v Mladé Vožici. 

Zlepšení současného stavu si od kamerového systému slibují i místní. Podle nich tropí mladí na náměstí hluk, dochází tam ke krádežím a narušování veřejného pořádku. Instalace kamerového systému je tak podle vedení města nejúčinnější prevencí. Místní lidé se jeho případného zneužití neobávají. „Mně osobně by to nevadilo,“ uvádí jeden z nich. 

Město ale nemá své strážníky a samo kvůli zákonu o ochraně osobních údajů kamery provozovat nemůže. „Máme zde obvodní oddělení státní policie, se kterou máme dohodu, že by nám kamerový systém provozovala,“ naznačuje řešení starosta obce Jaroslav Větrovský. „Pokud by k nějakému případu došlo, tak by z naší strany bylo snadnější toho pachatele odhalit a usvědčit,“ přiznává Luboš Hořejší. 

Na nákup kamery chce město požádat o dotaci ministerstvo vnitra. Náměstí chce mít pod kontrolou co nejdříve. „V případě, že neuspějeme, budeme muset zakoupit kameru z prostředků města,“ říká starosta Větrovský. Podle něj jedna z kamer začne monitorovat mladovožické náměstí ještě do konce tohoto roku. Vedení města předpokládá, že v průběhu příštího přibudou další.

/*json*/{"map":{"lat":49.53313,"lng":14.809021,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.53313,"lng":14.809021,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/