Kapka naděje plní dětem vánoční přání

Praha - Rozsvícením Stromu naděje a splněných přání dnes zahájil nadační fond Kapka naděje jeden ze svých charitativních projektů. Na vánočním stromku v nákupní galerii Fénix jsou zavěšena přání dětí z pražské Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Nadace Kapka naděje se tak snaží plnit i ta nejtajnější přání dětem, které se ocitly v těžké životní situaci.  

Pětiletý Vojta Malinčík absolvoval už dvě transplantace kostní dřeně. Léčí se s myelodysplastickým syndromem. Stejně jako ostatní děti má své speciální vánoční přání. „Ty děti tady jsou celé měsíce. Velmi často procházejí léčbou, která je nepříjemná a bolestivá. Cokoliv jim na chviličku zvedne náladu, je to důležité,“ zdůrazňuje lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol Lucie Šrámková. 

A to by měl splnit i vánoční strom v nákupní galerii Fénix. Visí na něm přání dětí z hemato-onkologického oddělení motolské nemocnice a kdokoliv tak může malým pacientům splnit přání: koupí dárek a vloží ho pod stromeček. Dárky pak předají zástupci nadace Kapky naděje dětem přímo v pražské nemocnici v Motole. „Tyto děti jsou velice těžce nemocné a často se stává, že právě Vánoce tráví v nemocnici. Pomáhat by se však mělo celý rok, tak to děláme i my,“ uvádí prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. 

Nadační fond Kapka naděje už existuje téměř deset let. Pomáhá především dětem s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a dětem, které potřebují transplantaci kostní dřeně.