Karlovy Vary mají své první krajské ředitelství policie

Karlovy Vary – Policejní prezident Oldřich Martinů dnes v Karlových Varech otevřel historicky první krajské ředitelství policie. Karlovarský region v minulosti patřil do Západočeského kraje. Všechny důležité instituce tak sídlily v Plzni. Karlovy Vary se vlastní krajské policie dočkaly teprve po deseti letech od vzniku samostatného Karlovarského kraje. Vlastní policejní správy bude mít od roku 2010 pět dalších krajů. Jejich vznik je součástí dlouhodobé policejní reformy.

Oldřich Martinů informoval, že na krajské úrovni vzniknou útvary služby kriminální policie a vyšetřování, dopravní a také pořádkové policie. Krajské ředitelství policie v Karlových Varech povede Oldřich Tomášek, který je policistou od roku 1977 a v polovině 90. let byl policejním prezidentem. Ředitel nové krajské správy prozradil, že celý policejní sbor bude mít 1400 lidí.

Krajské ředitelství zatím nemá vlastní sídlo, začalo proto se stavbou nového objektu. Bude stát 350 milionů korun. Peníze policie vezme z vlastního rozpočtu a z prodeje komplexu svých pěti budov v centru Karlových Varů. Oldřich Martinů ujistil, že jde o prioritní investice, kterých se nedotknou žádné škrty v rozpočtech.

Nové policejní sídlo vzniká v areálu karlovarského krajského úřadu, v budoucnu ho doplní i krajský soud a úřad práce. Mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková doplnila, že výhodou bude sjednocení krajských institucí. Kolaudace nové policejní budovy má být v červnu 2011. Do té doby bude vedení krajské správy sídlit v provizorních prostorách v centru města.