V Putimi vznikl spor o peníze z povodňové sbírky

Putim – Putimský podnikatel Marek Kindl obvinil radnici, že při rozdělování peněz ze sbírky pro lidi, které zasáhla letošní povodeň, zvýhodnila některé lidi na úkor jiných. Jemu samotnému povodňová vlna zatopila dům a z obecní sbírky žádné finanční prostředky neobdržel. Putimská radnice ale takové tvrzení ostře odmítá s tím, že milion rozdělila spravedlivě. Podle ní každý, kdo měl chalupu skutečně pod vodou, příspěvek získal.

Marek Kindl má na soutoku řek Blanice a Otavy restauraci, kemp a chaty. Při letošní povodni voda zaplavila přístupové cesty, část domu a jímky. Škodu vyčíslil podnikatel na půl milionu korun, v létě dům i jeho okolí uklízel, turisté se oblasti vyhýbali a tržby měl nulové. Proto se obrátil na radnici s žádostí o příspěvek ze sbírky, ale neuspěl. V jeho očích radní nepostupovali při rozdělování prostředků spravedlivě.

/*json*/{"map":{"lat":49.2769817803,"lng":14.1164553165,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

„Na mě jaksi zapomněli, řekli mi, že nemám prostě na nic nárok,“ postěžoval si pro ČT Marek Kindl. Podle tajemníka putimského městského úřadu Petra Matouše ale získal podnikatel již 35 tisíc korun z prostředků kraje, a proto mu žádné peníze z obecní sbírky nepřidělili. Tajemník odmítá tvrzení, že by na Kindla radnice zapomněla.

„Pokud jsme věděli, že někdo již peníze v určité výši obdržel, pak jsme to museli při rozdělování obecních peněz zohlednit,“ uvedl pro ČT Petr Matouš. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola přitom pro ČT uvedl, že stanovený strop výše příspěvku od kraje na obnovu domácností činí 15 tisíc korun na jednu osobu. V Putimi celkem rozdělili mezi místní půl milionu korun. Lidé ze zaplavených domů získali částky 60 a 20 tisíc.