Střelci vyhráli spor s plzeňskými zastupiteli

Plzeň – Moderní tréninkový areál armádní střelnice Dukla v Plzni se zatím nikam stěhovat nebude. Pozemky, na kterých areál leží, jsou totiž hodně lukrativní pro zástavbu, a město s nimi počítalo v nově schváleném územním plánu. Fakticky by to znamenalo konec střelnice kvůli limitům hluku.

Riziko, že by novostavby domů v těsném sousedství, které chce zastupitelstvo, znamenaly konec střelby, bylo podle ředitele střeleckého areálu Bohumíra Pokorného obrovské. Pozemky v okolí střelnice jsou výhodně položené a jednou se na nich začne stavět určitě. Teď záleží na tom, jak daleko od střelnice, aby mohla fungovat dál.

Primátor Plzně Pavel Rödl (ODS) se nechal slyšet, že jde o velmi rozvojové území v okolí města. Střelci chtějí případným budoucím problémům s hlukem předejít a začínají s modernizací už nyní. Investovat budou jak do akustických, tak i do bezpečnostních prvků.

Majitelé okolních pozemků doufají, že poblíž střelnice časem stavební parcely stejně budou, protože se cena jejich půdy znásobí. Akustická i bezpečnostní vylepšení chce střelnice dokončit do roku 2016.