Karlovarští radní vyměnili kolegyni pro zdravotnictví

Karlovy Vary - Zastupitelstvo Karlovarského kraje dnes zvolilo na svém zasedání nového radního pro oblast zdravotnictví. Bereniku Podzemskou (Doktoři za uzdravení společnosti), která po krachu koaličních jednání rezignovala, nahradí Václav Larva (ČSSD). Druhý radní dosazený hnutím Doktoři Vratislav Emler v radě zůstal, přestože Doktoři odešli ze společné koalice s ČSSD a KSČM. Pozměněná krajská koalice dnes prosadila přes výhrady opozice schodkový rozpočet na rok 2010.

Změny v radě dnes překvapivě proběhly bez diskuse. Výsledkem je posílení ČSSD v devítičlenné radě na šest křesel, KSČM má dva členy a devátým členem je Emler.

Hejtman Josef Novotný:

„Co se týče pana Larvy, já jsem přesvědčen o tom, že on bude daleko lépe komunikovat, než tomu bylo u paní doktorky Podzemské.“

„Z politického hlediska je to špatně, dá se to i považovat za zradu. Na druhou stranu máme informace z odboru, který řídí, že tam dlouho neměli člověka, který by byl v oboru erudovaný. Takže kdyby odešel, ublížilo by to školství,“ řekl Dalibor Stach z hnutí Doktoři.

„Rozhodl jsem se proto, že jsme se s hnutím Doktoři domluvili na určitých pravidlech, která ale radní Podzemská porušila a nakonec rezignovala,“ odůvodnil svůj krok Emler. Zúžená koalice má v zastupitelstvu stále většinu 25 ze 45 křesel.