Bude stát v České Skalici sluneční elektrárna?

Česká Skalice – Některým lidem v České Skalici se nelíbí plán radnice prodat pozemky firmě, která tam chce postavit sluneční elektrárnu. Volají po tom, aby město radši dalo šanci firmě, která lidem nabídne nová pracovní místa. Starosta však říká, že takový zájemce o pozemek se nenašel.

V České Skalici propukl spor mezi bývalým a současným starostou o to, zda má radnice za 11 milionů korun prodat tři hektary průmyslové zóny firmě, která tam postaví sluneční elektrárnu. Bývalý starosta Petr Fejfar (US) se nechal slyšet, že takový záměr nepřinese pro město žádný rozvoj.

Současný starosta Tomáš Hubka (ODS) přiznává, že elektrárna nepřinese žádná nová pracovní místa, ovšem jde prý o současný trend a vhodnější zájemce se nenašel. Bývalý starosta kritizuje neprůhlednost prodeje. Soutěž neproběhla, o nabídce se dozvěděl jen úzký okruh zájemců a radnice chce pozemky prodat předem vybrané firmě – společnosti Energy BB, která se navíc zapsala do rejstříku teprve v říjnu.

Podle Tomáše Hubky však prodej proběhl naprosto v pořádku. O tom, zda bude v České Skalici stát sluneční elektrárna, rozhodnou zastupitelé 23. prosince.