Ve Štětí hlídají děti na přechodech nezaměstnaní

Štětí – Nedostatek hlídek městské policie u přechodů pro chodce, kudy chodí děti do školy, vyřešili ve Štětí na Litoměřicku po svém. Strážníkům pomáhají lidé bez práce. Každý školní den mají na rušných přechodech dohlížet, aby se školáci dostali bezpečně do školy. Osm nezaměstnaných tak potkají lidé každé školní ráno i odpoledne u přechodů pro chodce.

V reflexních vestách a s terčíky v rukou teď nezaměstnaní ze Štětí musí dávat pozor na to, aby se malí i větší školáci bezpečně dostali do školy i domů. Starostka města Zdena Rulíšková (ODS) říká, že hlavní důvod k tomuto kroku jsou neukáznění řidiči. Samotní městští policisté velké množství přechodů nestíhali hlídat. Proto zástupci městského úřadu hledali pomoc v řadách lidí bez práce.

Zájemci ale nejsou klasickými zaměstnanci městského úřadu ani policie. Zdena Rulíšková prozradila, že budou mít nárok na zvýšenou podporu. Výpomoc strážníkům už posvětili i odborníci z nadřízeného odboru dopravy v Litoměřicích. Jeho vedoucí Ivo Perna potvrdil, že zájemcům bude vydáno úřední pověření k výkonu této práce.

Budoucí posily jsou ale zatím jen v zácviku. „Nejtěžší je odhadnout vzdálenost, když jede auto a k přechodu se nahrne spousta dětí, aby byla auta včas zastavena,“ nechala se slyšet účastnice projektu Agnesa Misiaková. Do konce letošního roku budou hlídky bezpečné přecházení kontrolovat ráno. Od příštího roku by se tu mohly objevit i odpoledne.

/*json*/{"map":{"lat":50.5204121867,"lng":14.2822265625,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.455755375675,"lng":14.375610351562,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/