Radní se přou o revitalizaci Mělníka

Praha – Někteří zastupitelé i obyvatelé Mělníka hodnotí obnovu a revitalizaci města jako nekvalitní a také dražší, než se původně předpokládalo. Vedení sice některé chyby uznává a chce je napravit, ale odmítá, že by byla nekvalitní celá revitalizace. Jádrem sporu je především oprava dlažby. 

Velké spáry mezi dlažebními kostkami, zvlněný povrch a průběh oprav. To jsou jen některé nedostatky, které podle mělnické veřejnosti doprovázejí revitalizaci města. Veřejnost proto rozpoutala na internetu bouřlivou diskusi, popuzení jsou někteří zastupitelé napříč politickým spektrem. „Máme pochybnosti o tom, jestli byla dlažba správně hutněna, jestli je tam správný podíl vápna atd.,“ říká radní a zastupitel Milan Schweigstill. „Zeptal jsem se jich, jakým způsobem to dláždí, i sám stavební dozor mi na otázku odpověděl nesprávně,“ uvádí radní a zastupitel Radim Vajchr. „Postupujeme podle projektové dokumentace, dělníci jsou seznámeni s technologickými postupy,“ tvrdí stavbyvedoucí Martin Karol. 

Firma se brání, že se kritizují nedokončené práce. Stejně jako vedení města ale připouští, že na některých místech k chybám došlo. Podle vedení firmy je způsobila historická dlažba a provoz, který už na opravovaná místa muselo město pustit. „Revitalizace jako taková je v pořádku. Nedodělky jsou zaznamenány ve stavebním deníku a ty odstraníme,“ slibuje místostarosta města Jaromír Kovářík.   

Spory ohledně kvality revitalizace by měl vyřešit nezávislý odborný posudek. Zatím se ale radní neshodli na tom, kdo jej má vypracovat. Některým zastupitelům, vadí i to, že z původních zhruba sto třiceti milionů vzrostla částka na sto sedmdesát. „To není úplně ideální stav, aby ty práce narostly v takovém rozsahu,“ uznává zastupitel Radim Vajchr. „Za sto třicet milionů by nám to nikdo neudělal. Částka sto sedmdesát milionů je odsouhlasená zastupitelstvem,“ vysvětluje místostarosta Kovářík.   

Otázku financování nebo například dodržování smluv teď bude na popud některých zastupitelů prověřovat kontrolní výbor města. Výsledek by měl být jasný v polovině ledna.

/*json*/{"map":{"lat":50.350834,"lng":14.473794,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.350834,"lng":14.473794,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/