Ve Strakonicích bojuje ODS proti ODS

Strakonice – V jihočeských Strakonicích se nějak nemůže dohodnout ODS s ODS. Místní sdružení občanských demokratů totiž odmítlo rozpočet navržený jejich starostou a místostarostou. Ti naopak obvinili místní organizaci z účelového náboru nových členů a z toho, že používají metody komunistů před rokem 1989. Za vším stojí samozřejmě peníze. Jádrem sporu je totiž dvouset milionový projekt na stavbu školy. Plán přitom prošel jen díky hlasům opozice a část koaliční ODS je totiž proti.

Starosta a místostarosta z ODS předkládají rozpočet města. Pro hlasuje opoziční ČSSD a naopak proti je část zastupitelů za ODS. Situace ve Strakonicích tak nejvíc ze všeho připomíná absurdní divadelní hru, ve které koaliční smlouva nehraje žádnou roli. 

Starosta Pavel Vondrys (ODS) se domnívá, že současná koalice ve městě je koalice tzv. zdravého rozumu, která schvaluje to, co je dobré pro město. Strakonická ODS formálně oznámila, že starosta Pavel Vondrys a místostarosta Pavel Pavel, už nereprezentují názory členů místního sdružení. Vedení města naopak obvinilo funkcionáře z účelového náboru nových členů a používání komunistických metod. 

Zastupitelé ze strakonické ODS chtěli před projednáváním rozpočtu vést diskusi. Nicméně bezúspěšně. Spory vyvrcholily bojem o stavbu školy Povážská. Město si na ni půjčí 200 milionů, pro je většina opozice, proti je část ODS a strana 4vize.