Mejstřík rezignoval na funkci zastupitele v Praze 1

Praha - Bývalý senátor a někdejší studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík (nez.) rezignoval na funkci v zastupitelstvu Prahy 1. Jeho důvody jsou prý osobní i politické, v práci na zastupitelstvu už nevidí smysl, rok od roku se situace na pražské politické scéně podle něj horší. Místo Mejstříka se stane zastupitelem první pražské městské části Stanislav Filip (SNK ED).

O změně v zastupitelstvu se dnes na tiskové konferenci po jednání rady Prahy 1 zmínil starosta Filip Dvořák (ODS). Podle něj se Mejstřík v poslední době zabýval prací v zastupitelstvu stále méně, protože byl vytížen jinými úkoly.

Mejstřík uvedl, že poslední kapkou pro něj bylo nedávné odvolání bývalého starosty Prahy 1 Petra Hejmy (ODS). Hejmu odvolalo zastupitelstvo 19. listopadu tajným hlasováním. Odvolání Hejmy navrhly opoziční Věci veřejné, přidali se k nim ale i starostovi straničtí kolegové z ODS. Hejmovi vyčítali údajné chyby v hospodaření radnice. Hejmu nahradil ve funkci starosty Dvořák.

Podle Mejstříka patřil Hejma ještě mezi „ty slušnější“ členy ODS. Odvolání bývalého starosty považuje Mejstřík za příklad čím dál užší spolupráce občanských demokratů s Věcmi veřejnými v Praze.