Vimperské nemocnici svitla šance na záchranu

Vimperk – Město Vimperk odsouhlasilo dlouhodobý pronájem místní nemocnice zatím utajovanému investorovi, jak potvrdil starosta Pavel Dvořák. Investor se zavázal, že zachová všechny služby i pracovní místa. S pronájmem šumavské nemocnice souhlasí i jihočeský krajský úřad. Boj o záchranu nemocnice by měl být úspěšný – zařízení má provozovat silná finanční skupina.

Podrobnosti nájemní smlouvy a dokonce i jméno investora město tají. Radnice o záchranu nemocnice usiluje 13 let. Zařízení není v síti kraje, pro město má ale klíčový význam. Ředitel Nemocnice Vimperk Petr Jungvirt informoval, že zaměstnává zhruba 150 lidí. Nový nájemce by pracovní místa rušit neměl.

Pavel Dvořák dodal, že všechny služby nemocnice budou zachovány. Jihočeský kraj se na záchraně nemocnice začal podle starosty aktivně podílet. Jednání ale ještě zdaleka neskončila, smlouvy patrně nebudou k dispozici dřív než v únoru.

Kraj nedávno pomohl také dačické nemocnici. Na její záchraně se podíleli daňoví poplatníci. Kraj ji převezme formou daru 1. ledna 2010, poté se stane součástí sítě krajských nemocnic.